Cover Image

Automatyczne otwieranie listów. Rola i znaczenie otwieraczy

Luty 1, 2021 - Czas czytania: 2 minut

Firmy i podmioty państwowe przyjmują każdego dnia ogromne ilości korespondencji. Ich otworzenie zajmuje wiele czasu. Otwieracze do listów to sprzęt, który znacznie ułatwia to zadanie. Chcecie dowiedzieć się więcej na temat ich znaczenia i stosowania? Zapraszamy do lektury.

Czym jest i jak działa otwieracz do listów

Otwieracz do listów do urządzenia, które umożliwia szybkie i bezobsługowe otwieranie kopert z korespondencją. Taki sprzęt doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie przychodzi wiele pism i podań, czyli w instytucjach państwowych, firmach czy w sekretariatach.

Otwieranie pojedynczej koperty do proste zadanie, niemniej jeśli przyjdzie zmierzyć się z setkami listów, sprawa robi się bardziej skomplikowana. A trzeba pamiętać, że korespondencję należy otwierać delikatnie, aby nie uszkodzić zawartości, wobec czego zaczyna to być czasochłonne zajęcie.

Aby ułatwić ten proces i przyspieszyć pracę sekretariatów oraz recepcji, wiele firm decyduje się na otwieracze do listów. Takie urządzenia nacinają kopertę w sposób bezpieczny, nie odcinając krawędzi, dlatego nigdy nie uszkodzą jej zawartości. Dodatkowo są wyposażone w specjalne podajniki, które steruje mechanizmem, przez co cały proces jest kontrolowany.

Korzyści płynące z używania otwieracza do listów

Otwieracze do listów są bardzo popularnymi i praktycznymi urządzeniami, a ich stosowanie ma wiele korzyści. Przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić czas potrzebny do otworzenia całej przychodzącej korespondencji, co daje firmie wymierne korzyści. Urządzenia mogą otwierać koperty różnej wielkości w bardzo krótkim czasie. Dobrej jakości egzemplarze nacinają nawet do 15 000 sztuk na godzinę. Nie trzeba zatem zatrudniać dodatkowej osoby do wykonywania tego zadania, gdyż proces jest w całości zautomatyzowany. Ten jednorazowy wydatek zwraca się w krótkim czasie i przekłada się na późniejsze oszczędności.

Otwieracze do listów występują na rynku w różnych formach. Są egzemplarze półautomatyczne oraz bezobsługowe. Wybór urządzenia zależy od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Jeśli potrzebujecie dobrej jakości sprzętu, zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi konsultantami. Chętnie pomogą wybrać odpowiedni model i odpowiedzą na wszystkie pytania.