Cover Image

Zasady działania liczarek do pieniędzy

Październik 1, 2020 - Czas czytania: 3 minut

Liczarki do pieniędzy do bardzo przydatne urządzenia, które sprawdzą się w wielu placówkach i urzędach. Zastanawia Was, na jakiej zasadzie działają takie maszyny? Sprawdźcie ten artykuł!

Czym jest liczarka do pieniędzy?

Liczarka do pieniędzy to urządzenie, które umożliwia sprawne przeliczenie ilości banknotów włożonych do podajnika. Dzięki zastosowaniu jej mechanizmów można znacznie zaoszczędzić czas i zminimalizować ryzyko błędu, czego nie da się wykluczyć podczas ręcznego przeliczania banknotów. Nie jest zatem zaskoczeniem, że w wielu miejscach trudno sobie wyobrazić pracę, bez tego typu specjalistycznego urządzenia.

Liczarki do pieniędzy mogą pełnić wiele różnych funkcji, w zależności od wybranego modelu i stopnia zaawansowania. Najczęściej liczarki odpowiadają za m.in.:

  • liczenie ilości banknotów z pliku,

  • odliczanie określonej ilości banknotów z danego pliku,

  • sumowanie wyników, uzyskanych podczas poszczególnych przeliczeń.

Niekiedy, tego typu urządzenia są dodatkowo wyposażone w mechanizm, służący do wykrywania nieprawdziwych banknotów, a także weryfikowania ich rozmiaru. Są to jednak bardziej zaawansowane rozwiązania, które nie występują w każdym sprzęcie. Jeśli jesteście jednak zainteresowani liczarką z taką funkcjonalnością, znajdziecie ją w naszym sklepie.

Sposób działania liczarek do pieniędzy

Sposób funkcjonowania liczarki do pieniędzy jest dosyć prosty. Podstawowym elementem, który umożliwia prawidłowe działanie urządzenia, jest podajnik. Pobiera on każdy banknot po kolei do odbiornika i równocześnie go rejestruje. Nad całym procesem czuwa specjalny czujnik, który analizuje gęstość papieru. Prześwietla on pierwszy banknot, określa jego gęstość, a następnie porównuje pozostałe nominały do zapisanego wzorca. Jeśli w podajniku pojawi się banknot o innych parametrach, wtedy liczarka sygnalizuje nieprawidłowość i zatrzymuje swoją pracę. W ten sposób ryzyko powstawania błędu jest praktycznie wyeliminowane i można mieć pewność co do wiarygodności otrzymanych wyników.

Aby kupić sprawdzony, dobrej jakości sprzęt do liczenia pieniędzy, zapraszamy serdecznie do naszego sklepu, gdzie oferujemy wyłącznie produkty od sprawdzonych i zaufanych producentów, co daje gwarancję niezawodności i wysokiej jakości pracy.